Fiyatlar için ofisimizi arayabilirsiniz : 0212 291 77 91
 

 

Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Los AngelesGezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Los Angeles’a hareket ediyoruz. Batı kıyısının en büyük şehirlerinde biri olan Melekler Şehri’nde yapacağımız panoramik şehir turunda, zenginler ve ünlülerin yaşadığı Beverly Hills-Rodeo Drive, Griffith Park ve Gözlem evi, Sunset Bulvarı, Hollywood yazısının bulunduğu tepe ve ünlü Hollywood Bulvarı’nın yanı sıra Çin Tiyatrosu’nu ve El Capitan Tiyatrosu panoramik olarak görüyoruz. Şehir turunun ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
2.Gün
Los AngelesSabah kahvaltının ardından misafirlerimize ekstraUniversal Film Stüdyoları Turu sunuluyor . Gezinin ardından otelimize dönüyoruz.
Ekstra gezi: Los Angeles Universal Film Stüdyoları | Yetişkin 190 Dolar / Çocuk: 180 Dolar (3-12 yaş)

Her yaşa hitap eden bu gezide dünyanın en ünlü filmlerinin çekimlerinin yapıldığı bu devasa komplekste, film çekilen stüdyolar haricinde, eğlence parkı olarak adlandırdığımız bölümlerde Shrek 4D, Mummy, Water World, Jurassic Park, Terminator gibi sinema dünyasına mal olmuş birçok filmin kendine has gösterilerini izleme imkanını bulup, gönlümüzce eğleneceğiz. Dünyada 4 yerde bulunan Universal Stüdyolarının sadece Los Angeles bölümünde film çekimleri yapılıyor.

3.Gün
Los AngelesKahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam günlük San Diego Turu’na katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: San Diego Gezisi Yetişkin 150 Dolar / Çocuk: 140 Dolar (3-12 yaş)

Batı Amerika’nın en güzel sahil kentlerinden biri olarak kabul edilen San Diego’ya yapacağımız bu gezide ilk durağımız fok balıklarıyla kaplı kumsalı bulunan La Jolla. Daha sonra San Diego’nun ilk kurulduğu yer olan Old Town ve oradan da şehir merkezinde bulunan Gas Lamp bölgesinden geçmek sureti ile öğle yemeği molası ve alışveriş için Seaport Village’de duruyoruz. Buradan da San Diego-Coronado Köprüsü’nden geçerek muhteşem San Diego körfez manzarasını izliyor ve inanılmaz güzellikteki Coronado’ya geçiyoruz. İskele de verilecek fotoğraf molasından sonra Coronado evleri ve pek çok filmde kullanılmış olan Hotel Del Coronado’ya geçiyoruz. Bu unutulmaz gezimiz akşam otelimizde bitiyor.

4.Gün
Los Angeles, Las VegasSabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Las Vegas şehrine transferimiz gerçekleşiyor. Keyifli otobüs yolculuğunun ardından, Çöl üzerinde özel olarak inşa edilmiş olan ve dünyada eşi benzeri bulunmayan Las Vegas, şans oyunları ve eğlence merkezi olarak, Amerika’nın ihtişamını yansıtan, ülkenin en renkli, en hareketli şehirlerinden biridir. Akşamları parlak ışıklarla aydınlanan oteller ve neonlar şehre büyülü bir atmosfer vermekte. Şehre varışımızın ardından yürüyerek yaplıacak panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz.
5.Gün
Las VegasSabah kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan tam günlük Grand Canyonturuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Grand Canyon | 200 Dolar

Dünyanın en büyük vadisi (kanyonu) olarak kabul edilen Grand Canyon bir doğa harikası olmakla beraber gezegenimizin en ilginç köşelerinden biri. Belgesel programlara ve Holywwod film dünyasına defalarca konu olmuş, belli bir dönem çok sayıda kızılderili kabilenin yaşamış olduğu Grand Canyon gezimizde, bölgeye özel otobüsümüz ile transferimiz gerçekleşiyor. Öğle yemeği dahil olarak sunulan bu turumuzda kırmızının her tonunu görebileceksiniz.

6.Gün
Las Vegas, San FranciscoOtelde sabah kahvaltımızın ardından özel aracımızla havalimanına transferimiz yapılıyor. Bilet ve bagaj işlemlerimizden sonra yerel hava yolları tarifeli seferi ile San Francisco’yaa hareket ediyoruz.San Francisco’ ya varışın ardından keskin viraj ve yokuşlarla dolu caddeleri, tramvayları ile körfez kıyısına kurulmuş şirin bir Avrupa şehrini anımsatan San Francisco, marinası, gece kulüpleri, barları ve hareketli gece yaşamı ile ünlü. Yapacağımız panoramik şehir gezisinde; şehrin simgesi Golden Gate Köprüsü, Twin Peaks, Alamo Meydanı, ünlü iş merkezi Civic Center, hareketli marinası Pier 39 ve Fishermans Wharf göreceğimiz yerler arasında. Gezimizden sonra otelimize transferimiz yapılıyor, odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7.Gün
San FranciscoKahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak Muir Woods & Sausalito & Tramvay Gezisi‘ne katılabilirler . Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Muir Woods, Sausalito ve Tramvay Gezisi | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk: 90 Dolar (3-12 yaş)

Bu turumuzda ayrıcalıklı bir bölgeye gidiyoruz. İlk durağımız Muir Woods. Burada dünyanın en uzun ağaçları ile kaplı muhteşem red wood ağaçlarının bulunduğu ormanı geziyoruz. Sonra San Francisco’nun zenginlerinin yaşadığı şirin bir kasaba olan Sausolito’da mola veriyoruz. Buradan tekne ile Golden Gate Köprüsü ve Alkatraz adasını da panoramik görerek San Francisco’ya geçiyoruz. San Francisco’nun simgesi olmuş tramway ile dünyanın hiç bir yerinde yaşayamayacağınız heyecanlı bir gezi yapıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz.

8.Gün
San Francisco, İstanbulKahvaltınından ardından dönüş uçağının saatine göre tur liderinizin bildireceği saatte buluşma ve Los Angeles Havalimanı’na transfer. Türk Hava Yolları tarifeli uçuşuyla yolculuğumuz başlıyor. Gecemiz uçakta geçiyor.
9.Gün
İstanbulErtesi sabah varışımızın ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniyoruz ve turumuzun sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında BilgilendirmeTur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Paket Ekstra Tur Fiyatı | 485 Dolar
 • Paket485 Dolar

Santa Monica Gezisi 85 Usd, Muir Woods, Sausalito, Tramvay Gezisi 100 Usd, San Diego Gezisi 150Usd, Universal Film Stüdyoları Gezisi 190 Usd. Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 525Usd $ yerine 485 Usd $ olacaktır. Çocuk İçin (03-12 Yaş): Yukarıdaki turlar, paket (toplu)olarak alındığında 485Usd yerine 445Usd olacaktır.

Destinasyonlar

Los AngelesCalifornia Eyaleti’nde bulunan Los Angeles, dünyanın en zengin şehirlerinden biri. Geniş bulvarları, meşhur sahilleri, palmiye ağaçları ile Pasifik Okyanusu’nun hemen yanında yer alan Los Angeles, dünya film piyasasının da merkezi. 1781’de İspanyollar, şehri ilk ziyaret ettiklerinde şehir merkezine “Şehrimizin Leydisi, Meleklerin Kraliçesi” ismini vermişler. Günümüzde 100’den fazla farklı dilin konuşulduğu ve birçok etnik grubun yaşadığı Los Angeles’ta Meksikalılar, Koreliler, Filipinliler, El Salvadorlular ve Guatemalalılar yaşayan en yoğun topluluklar. İlk bakışta L.A., kollarını dört bir yana salmış dev bir metropol gibidir. Bir belediyeden diğerine, bir şehirden ötekine geçiş belirsiz gelebilir. Santa Monica’yı Venice’ten ayıran o nüansı görebilmek için bu şehirde yaşayıp havasını solumanız gerekiyor.Mutlaka Görün

 • Beverly Hills
 • Hollywood
 • Disneyland
 • Santa Monica
 • Universal Studios
 • Venice Beach
 • Santa Barbara
 • Coronado Island

Mutlaka Deneyin

 • Ocean Avenue Sea Food
 • Spark Woodfire Grill
 • Fogo De Chao
 • The Stinking Rose
 • Pokez
 • Fast Food
 • Dünya Mutfakları
 

Las VegasNevada Eyaleti’nde bulunan Las Vegas; şovları, ünlü casinoları ve bitmeyen eğlenceleri ile bütün dünyanın gözdesi. Çölün orasında bir vaha gibi olan şehrin o muhteşem ışıkları gece boyunca gökyüzünü aydınlatıyor. Kumarhaneler şehri Las Vegas, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi konuk ediyor. Dünya üzerinde yaşayan herkesin merak ettiği ve mutlaka görmek istediği Las Vegas, Amerika’nın görülecek yerleri sıralamasında bir numarada yer alıyor.Mutlaka Görün

 • Grand Canyon
 • Las Vegas Show
 • The Mirage

Mutlaka Deneyin

 • Delmonico Steak House
 • Rosemary’s Restaurant
 • Picadillo Çorbası

San FranciscoŞehirde bir arada huzur içinde yaşayan bir düzineye yakın kültür, aynı zamanda şaşırtıcı biçimde kendi öz kültürüne bağlı kalmayı başarabilmiş. 1700’lerde Portekizliler, İspanyollar ve İngilizlerin körfezi keşfi ile başlayan San Francisco Hikayesi, 1848’de Kaliforniya’da altın bulunması ile dünyanın her tarafından on binlerin körfeze akını ile devam etmiş ve 1849 yılında geçici çadırlarda yaşayan 20 bin nüfuslu bir efsaneye dönüşmüş. 3 tarafı denizle çevrili 43 tepeli şehir, toplam 128 kilometrekare alan üzerine kurulmuş. 780.000 kişinin yaşadığı şehir, kilometrekareye düşen insan sayısına göre New York’tan sonra ikinci en yoğun şehir olarak biliniyor. Sabah ve akşam sisleri bazen yağmuru aratmayacak kadar yoğun. Okyanusun ılımanlaştırıcı etkisinden dolayı kar yağmıyor.Mutlaka Görün

 • Alcatraz
 • Fishermans Whraf
 • Russian Hill & Nob Hill
 • Sausolita & Muier Woods

Mutlaka Deneyin

 • Carnelian Room
 • Acme Chophouse
 • Cliff House
A.B.D. A.B.D. Dil: İnglizce | Para: Amerikan Doları | Saat Farkı: -7/-10 | Voltaj: 110
Genel: Amerika kıtasının en büyük yüz ölçümüne sahip ülkenin Washington. Kuzey bölümünde dört mevsimin hüküm sürdüğü ülkede kışlar bazı bölgelerde oldukça soğuk, yazlar sıcak ve nemli geçiyor. Güneyde ise çöl iklimi hakim. Batı ve doğuda kışın dahi çok soğuk olmazken, sonbahar günleri zaman zaman yağmurlu olabiliyor.Telefon: Ülke kodu: 1 Konsolosluk: 949 0159 -60 -61Vergiler: Vergi oranı ürüne göre değişiyor ve etiket fiyatlarına vergi dahil edilmiyor. “Tax Refund” yazılı mağaza tabelası vergi iadesinden yararlanabileceğinizi gösteriyor.Bahşiş: % 15 – % 20 arasında bahşiş uygun bulunuyor.
Genel Şartlar

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %20 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
Travel Servis , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Travel Servis , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
        Ücrete Dâhil Hizmetler
 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul -Los Angeles, San Francisco – İstanbul dönüş uçak bileti
 • Las Vegas- San Francisco arası yerel hava yolları tarifeli seferi ile uçak bileti
 • Los Angeles – Las Vegas arası özel otobüs ile transfer
 • 1. Sınıf otellerde Los Angeles’ da 3 gece , Las Vegas’ta 2 gece, San Francisco’ da 2 gece ; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik San Francisco, Los Angeles şehir turları
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )

       Ücrete Dâhil Olmayanlar

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
 • 200 $ Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra geziler
 • Kişisel harcamalar

Tur Lideri

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

Vize

T.C vatandaşlarına vize uygulaması vardır. ”Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Güzeloğlu Turizm acentemizden veya http://gttur.com/sayfa/vize’den, İzmir ve çevresi için ise Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ”Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.” Başvurular şahsen büyükelçiliğe yapılmaktadır. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması vardır. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Travel Servis aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Travel Servis sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. “Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Travel Servis sorumlu olmayacaktır.”
Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye’den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Batı Amerika | Travel Servis