Fiyatlar ve depar tarihleri için ofisimizi arayabilirsiniz : 0212 291 77 91

TUR PROGAMI

 

1.Gün İstanbul-Bansko

Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde saat 22:0’de buluşma ve hareketimizi takiben saat 22:30’da Mecidiyeköy Migros ve 23:00’de İncirli Ömür Plaza önünden katılacak misafirlerimizi de alıp, Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bansko’ya doğru hareket ediyoruz. Geceleme otobüsümüzde.

2.Gün Bansko

Sabah saatlerinde otelimize varış ve odalara yerlesme saatine kadar serbest zaman. Serbest zamanın ardından öğleden sonra odalara yerleşme. Gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz kayak pistleri için servisleri kullanarak gondolaya ulaşabilirler.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

3.Gün Bansko (Melnik-Sandanski)

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz kayak pistleri için servisleri kullanarak gondolaya ulaşabilirler. Gondola adı verilen teleferiğin 2003 yılında açılmasının ardından uluslararası bir kayak merkezi haline gelen Bansko, yeni başlayanlar için ideal olan kolay pistlerden dünya şampiyonu Alberto Tomba’nın antrenman yaptığı ve bu yüzden Tomba Pisti olarak anılan zor parkurlara kadar farklı pistler barındırıyor. Kayak yapmayan misafirlerimize serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Sandanski-Melnik turuna katılabilirler (25 Euro) Sabah kahvaltısı sonrası Bulgaristan’ın en şirin şehri olan Bulgarların Beyaz Masal şehri diye adlandırdıkları Melnik`e varıyoruz. Ülkedeki en küçük şehir olan Melnik, ufak bir köy görünümüne rağmen eski Osmanlı dönemi mimarisine ait geniş konak evleriyle ziyaretçiler için ilginç manzaralar sunuyor. Melnik’in en ünlü evlerinden biri ise 1754 yılında yapılan ve Yunan Kordopulos ailesine ait Korodopulovi Evi’dir.Müzeye dönüştürülen yapı, Osmanlı konak mimarisinin çok belirgin özelliklerini taşıyor. Melnik panoramik şehir turumuz ardından Bulgaristan`ın en ünlü kaplıca bölgesi olan Sandanski`ye geçiyoruz. Burada verilecek serbest zamanın bitiminde otelimize transfer. Akşam yemeği otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bulgar Tavernası turuna katılabilirler (25 Euro). Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4.Gün Bansko (Sofya)

Serbest uyanma ve tam gün kayak keyfi için gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlecek Sofya turuna katılabilirler (35 Euro). Panoramik turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, eski kraliyet sarayı, neo klasik stilde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Sofya Arkeoloji Müzesi, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası. Ardından şehrin simgelerinden olan Banyabaşı Camii’ni görüyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün Bansko

Serbest uyanma ve gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz kayak pistleri için servisleri kullanarak gondolaya ulaşabilirler.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün Bansko-İstanbul

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından rehberimizin bildireceği saatte toplanma ve  aracımızla  İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

ÖNEMLİ NOTLAR VE UYARILAR

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Travel Servis’e bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Travel Servis’in sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

 

**Travel Servis, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Travel Servis’in sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Travel Servis havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Travel Servis hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Travel Servis force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

 

Bansko Kayak Turu | Travel Servis