Barcelona

Barcelona…güvenli, kültürlü, sıcak kanlı ve eğlenceli.

Dünyanın çok az şehrinde yakalayabileceğiniz bir hareketliliği yaşarken, uzunluğu 4 km.’yi bulan Barceloneta plajında yüzmenin keyfine aynı anda varabileceğiniz çok alternatifli özel bir şehir Barcelona…

La Boqueria ya da diğer adıyla Mercat de La Boqueria, şehrin La Rambla Caddesinde 1200’lü yıllardan beri bulunan, Pazar günleri harici hergün akşam 8’ e kadar keyifle dolaşıp, alışveriş yapıp, harika tapaslar tadabileceğiniz dünyanın en ünlü pazarı.

Zevkli dekorasyonuyla Boca Grande, başbaşa lezzetli bir akşam yemeği için harika bir durak. Futboldan sanata, mimari açıdan sizi büyüleyecek bu şehir, İspanyolların deyişiyle “modernista” akımının getirdiği zevkle tüm cadde lambalarından, binalarına kadar sizi şaşırtacak, mutlu edecektir. Gaudi’nin eserlerinde ki estetik, Sagrada Familia’yı gezip heyecanlanmak, Barceloneta’da bisikletle dolaşmak, Pazar yerinde eşsiz lezzetteki tapasları, paellaları ve tatmakla bitmeyen yemek çeşitleri, sizleri başka diyarlara taşıyor. Akdeniz kokusunun her yerde hissedildiği bu şehirde unutulmaz bir balayı yaşayıp harika anılar biriktireceksiniz.

Barcelona | Travel Servis