Zanzibar

Tanzanya’nın doğusunda bulunan Zanzibar Unguja adası, derin deniz balıkçılığı ile ünlü Pembe adası, yaklaşık 50 daha küçük ada ve mercan kayalıklardan oluşan bir takım adasıdır. Kumsalları ve deniziyle büyüleyen, dünyanın en önemli baharat üreticilerinden olan, Afrika’nın en eski liman şehridir.

Zanzibar’ın başkenti Stone Town şehrin en ilgi çekici bölgesi olup tarih boyunca birçok kültürü ağırlayan, dikkat çekici taş binalarıyla, her biri tarihi eser sayılan oymalı ahşap kapıları, sonu belli olmayan dar sokaklarına ev sahipliği yapıyor. Basit plaj köşklerinden, küçük butik otellere hatta tek lüks otellere kadar adada olağanüstü bir konaklama çeşitliliği bulunuyor.

Zanzibar egzotik, tarihi ve şaşırtıcı derecede güzel bir tropik ada olması balayı çiftleri için harika ve romantik bir deneyim vaat ediyor.

Pastoral plaj tatil beldelerinden biri olan Zanzibar’da anakaradaki safari, doğa yürüyüşü, sansasyonel dalış, şnorkelle yüzme ve uçurtma sörfü yanı sıra bazı tarihi ve kültürel etkinlikleriyle ayrıca adanın doğal güzelliklerini de keşfedebilirsiniz.

Yemyeşil palmiye ağaçlarıyla, hava da meyve ve baharat aroması, egzotik bir atmosfere sahip olan Zanzibar’da balayı tatiliniz için keyifli anılar biriktirmek sizleri bekliyor


Zanzibar | Travel Servis